Srpen 2015

Neděle, 30. 8. 2015

30. srpna 2015 v 22:10 | Katherine |  Journal
...
..

Accomplishments 1/52

30. srpna 2015 v 22:08 | Katherine |  Accomplishments
Pondělí, 24. 8. 2015
.
Duolinguo: 38 XP*
Harry Potter und der Stein der Weisen: 5 stránek** (kapitola 10 - Halloween)
Běh***.

Accomplishments: úvod

29. srpna 2015 v 19:03 | Katherine |  Accomplishments
Každý na své cestě jednou dospěje do bodu, kdy nemá sílu jít dál. Nohy jej už odmítají nést, cíl, který si vytyčil, je stále v nedohlednu, a připadá mu, že všechno to úsilí, které k jeho dosažení vynaložil, bylo vlastně úplně k ničemu. Bezradný z nedosažitelnosti jeho cíle to pak prostě všechno hodí za hlavu s tím, že si prostě ukousl příliš velké sousto. Neschopen ohlédnout se za krkolomnou cestou, kterou již na své cestě ušel, od svého cíle upouští a všechno to úsilí, které k jeho dosažení vynaložil, tak k ničemu skutečně bylo.
.
Vím, že mě tento bod jednoho dne čeká.
.
Ale také vím, že až nastane, chci se ohlédnout, chvíli vydechnout, zvednout se a jít dál.
.
A to je důvod, proč tuto rubriku vůbec zakládám - abych se měla za čím ohlížet a nepřestat, když se mi bude zdát, že právě zamrzla na mrtvém bodě. Každý týden si tak vytvořím soupis dosažených pokroků (ať už jsou malé, či velké), abych se pak za nimi mohla po roce ohlédnout, poblahopřát si ke svému úspěchu a nostalgicky se usmát nad svými začátky. A čeho že to chci vlastně dosáhnout?

Neděle, 23. 8. 2015

23. srpna 2015 v 21:49 | Katherine |  Journal
00.
.

Terry Pratchett - Nohy z jílu

22. srpna 2015 v 19:48 | Katherine |  Bookshelf
Detektivní příběh z prostředí noční hlídky, odehrávající se ulicích i jiných částech města Ankh-Morpork, svižným tempem okořeněným značnou dávkou typického Pratchettovského humoru sleduje osudy několika ústředních postav, jež se snaží vyřešit (či páchat), v hustých mlhách podzimu. V knize se objeví nejen staré známé tváře, jako je velitel Elánius, desátník Nóblhóch, či kapitán Karotka, ale i tváře nové, jelikož je tam ten podivný trpaslík (?), co se přihlásil na volnou pozici alchymisty. A hlídka se opravdu nenudí: otrávený Vetinari, pobláznění golemové, dva mrtví starci… To je jen lehce vykukující špička mohutného ledovce. Záhady se vynořují na každém kroku a každá nová stopa vede akorát tak k dalším otázkám. Na první pohled nijak nesouvisející události vzápětí dostávají rychlý spád, dokud do sebe všechny díly konečně nezapadnou. V knize se však vyskytuje mnohem více než jen napětí, více či méně nečekané zvraty a dvojitá dávka humoru. Pod nekonečnou hromadou vtipů totiž autor nenuceně nadhazuje témata hodna zamyšlení. Nejhlasitěji zde zaznívá otázka svobody, ale ve spojitosti s humanoidními golemy se tu řeší se například i otázky vlastnictví, práva a odpovědnosti. S klidem tedy mohu říci, že moje první kniha pocházející z pera Terryho Pratchetta rozhodně nebude tou poslední. Minimálně o tom, jak se tam dostal Karotka, si prostě musím přečíst!

Návrat ztracené ... blogerky?

19. srpna 2015 v 22:17 | Katherine |  About
Začátky bývají těžké.
.
Návraty někdy ještě těžší.
.
Každopádně jsem zpět. Pod novou přezdívkou a s (téměř) novým stále ještě napůl nedokončeným vzhledem!
.
Momentálně zahajuji dobu rekonstrukce, spočívající v selekci všech těch nesmyslů, co jsem tu kdy za ty roky zveřejnila, a rozsáhlé filtraci, při níž se budu rozhodovat, co tu ponechám, smažu, či případně zálohuju. Nedělám si velké iluze, že tu toho moc zbyde. Plánuji stáhnout téměř vše ze své tvorby, jak psané, tak kreslené. Mizivou naději na přežití si momentálně zachovávají snad jen záznamy o tom, co jsem kdy četla.
.
Ne, nepotřebuji nový začátek. Jen to tu chce maličko uklidit.
.
A taky řádně učesat, i když už teď vím, že to, co bych si z celého srdce přála, není možné, neboť blog.cz tyto funkce jaksi neumožňuje. Protože chce být ten jednoduchý, lehký a hlavně přívětivý uživatelům! To mi už ale jaksi nedostačuje. Chci víc. A proto už teď vím, že tu dlouho nezůstanu. Ale nezoufejte, z internetového světa rozhodně mizet nehodlám. Možná se jen časem přesunu na jiný server. Tedy alespoň do té doby, než si vytvořím vlastní stránky…
.
Cestu k tomuto cíli tu můžete sledovat se mnou; a zároveň se taktéž pokochat spoustou jiných věcí, jako například mým občasným čmáráním, poněkud nudnějšími reporty o knihách, které jsem právě dočetla, či mými zmatenými úvahy nejen o životě. Především si však chci vytvořit jakousi dokumentaci své cesty a malých úspěchů, kterých jsem cestou ke svým cílům (ať už jakýmkoli) dosáhla. Neočekávejte však nic, čím bych chtěla oslovit. Tyto stránky jsou především pro mě a pro mé potřeby. Dokážete-li však překonat nadmíru egoismu, jste vřele vítání, abyste se i vy této cesty, leč pasivně, zúčastnili.
.
Zdar a sílu k dalším úspěchům
.