Duben 2013


Kocour Mikeš

12. dubna 2013 v 17:54 | Awia |  Ateliér


Leden, únor, březen, leden

3. dubna 2013 v 22:16 | Awia |  My dear diary I want to tell you what happend to me...

"Jestli bude zítra sněžit, tak nikam nejedu," prohlásila a jak řekla, tak učinila.
.
Říkejte si, že jsem srab. Ale když jsem ráno zjistila, že z nebe zase padají ty bílé … vločky, rezignovala jsem na jakékoli cestování delší než cesta do místního konzumu. Tu téměř tříhodinovou cestu autobusem po neodklizené cestě mám totiž ještě živě v paměti a rozhodně se nejedná o zážitek, který bych si toužila zopakovat. Děkuji, ale jednou stačilo. Navíc vážně netoužím trčet někde napůl cesty, protože vlaky mají (i více než) hodinová zpoždění a páni rodičové mají strach vyjet za takového počasí autem z garáže. Občas si i říkám, jestli se nebojí víc o to auto než o svoje životy. Já tedy rozhodně preferuji vlastní zdraví, a jelikož bych se měla vyhýbat stresu, tak jsem si dnešní cestu do školy odpustila.
.
Možná, kdybych studovala v Olomouci, bylo by to jinak. Jenže já studuji v Brně. A některé dny vážně lituji, že tam nebydlím. Třeba jako dneska. Ale jestli nějakým zázrakem přežiju tento semestr, tak se tam - tentokrát už vážně - stěhuju. Ale o tom jindy.
.
Tohle jaro mě nebaví. Chtěla bych ho reklamovat. Problém je v tom, že nevím, komu svou stížnost poslat. Meteorologové, kteří se se svou bláznivou předpovědí tentokrát trefili, s tím nic nenadělají a číslo na Boha jsem nikde nenašla. A jestli to má být nějaký vtip, tak už jsme se zasmáli. Teď by mohlo začít teplo. Ne, že by se mi na letošních Bílých Velikonocích něco nelíbilo, ale jako teplomilný člověk přece jen upřednostňuji poněkud (o hodně) vyšší teploty. Teď už jsem měla nosit jarní bundu a ne chodit zachumlaná v kabátě. Měla jsem si stěžovat na výkyvy teplot a radovat se při pohledu na těch pár opozdilých vloček s vědomím, že od teď už bude jenom tepleji. Místo toho se mám brodit v dvaceti centimetrech sněhu. Nevím jak vy, ale já požaduji kompenzaci. Nejlépe v podobě prodlouženého léta.


Ach, vy jste čekali něco duchaplného? Tak to jste na špatné adrese...
.
A.