Leden 2013

Tyto alba*

29. ledna 2013 v 18:45 | Awia |  Ateliér

Dívám se

26. ledna 2013 v 1:25 | Awia |  My dear diary I want to tell you what happend to me...
Dívám se na tvář staré ženy uvězněné v těle mladice. Strhaný výraz, vyhaslé oči, únava staleté duše plahočící se dál nuzným životem. Odráží se v ní moudrost všech těch roků prožitých tady na Zemi, skrytá někde hluboko uvnitř, zavřená pod zámkem, z kterého se ztratil klíč. Nikam nepospíchá, nikam se nehoní, protože . Protože si pamatuje. Nemá smysl utíkat a tak jde dál ke konci své cesty, beze strachu, protože tam, kde něco končí, vždycky něco začíná.
.

Dívám se na tvář děvčátka skrývajícího se v obličeji dospělé ženy. V očích jiskry, na rtech úsměv - zvědavost a bezstarostnost, víra v dobro, naivita dětských let. Nezkažená vidí pravdy, které před jinými zůstávají ukryty. Hnána touhou poznat svět, běží, aniž by se ohlédla, dál a dál, dokud se nohy neunaví. A když spadne, musí vstát, protože někde tam je toho tolik k vidění, tolik toho, co by mohla znát.
.

Dívám se na tvář mladé ženy v nejlepších létech života. Jednou bude matkou. Snad. Teď je ale volná, volná jako pták. Jen roztáhnout křídla a letět, letět … kam? Nerozhodná váhá, kterým směrem se dát, stojí na místě a čeká. Pak udělá krok, dva, doufajíc, že se tentokrát rozhodla správně a že se naučí chybovat.
.

Dívám se do zrcadla na tvář tak známou a přesto cizí. Dívám se na její proměny. Na emoce vepsané v jejích výrazech. Dívám se na strach, radost, pýchu, obavy, potěšení, naději. Dívám se na ženu, dívku i stařenu. Dívám se na život i na smrt. Dívám se. A vidím…
.

A.

Okno

24. ledna 2013 v 0:31 | Awia |  Ateliér

Občas máte prostě okno. Asi jako tohle.
Ty květiny jsem nechutně odflákla - nepopírám.
Ale snaha se cení, ne?