Duben 2012

Guizmo (lineart)

29. dubna 2012 v 12:48 | Awia |  Rubbish
Slečna Guizmo má vskutku zajímavou tvář.
Hezky se mi kreslila.
.
Nevím, jak moc jsem ji zkazila, ale nějaká velmi vzdálená podoba se v tom snad najde. Navíc... Můžu si pořád nalhávat, že to po vybarvení bude lepší, no ne? Moc bych na to však nesázela. A pokudd nebudu příliš líná, další pokroky budete moci průběžně sledovat v článku.

Portrétování mě baví

17. dubna 2012 v 20:50 | Awia |  My dear diary I want to tell you what happend to me...
Otevřela jsem mail s několika nepřečtenými emaily. A tam fotky. Od lidí, kteří si přejí, abych je zvěčnila. Už jen ten pouhý fakt mi dokázal vykouzlit úsměv na tváři. A když jsem si tak prohlížela výherkyně mé malé soutěže, nedokázala jsem se ubránit hřejivému pocitu doprovázenému vlnou nefalšované radosti a poskakující nedočkavostí z toho, že budu brzy moci zase začít. Netvrdím, že mi to jde, ale i tak se nemohu netěšit na to, až budu moci…
.
…ponořit se do rysů cizí tváře…
…zapomenout na okolní svět…
…a hlavně nemyslet…
…nemyslet na všechny ty věci, co mě trápí…
…prostě jen kreslit…
…a kreslit…
…a kreslit…
…až do zblbnutí…
…až do konce.
.
A přitom… Přitom to byl jen další způsob na zahnání nudy, nevinná legrácka, jež vzešla z mé hlavy jako už mnohé jiné, ale tahle měla to štěstí (nebo snad smůlu?), že jsem ji dokázala uskutečnit. Výsledkem byla nepovedená napodobenina portrétu. Nejprve se mou obětí stala Abyss následovaná slíbeným obrázkem pro Miselle. A díky náhodné podobnosti mnou načmárané skici při učení o něco později přibyla i Temnářka. Velkou roli zde hrála náhoda. Nic plánovaného ani žádné velké sliby, které bych zase nedodržela. Prostě se tak stalo. První "bleskovka" pak představovala jakýsi blíže nespecifický, avšak výrazný obrat.
.
Asi byste mne ukamenovali, kdybych vám řekla, že se nejednalo o nic víc, než jeden hnusný žertík z mé strany, kdy jsem na cizí účet ukojila své zlomyslné já. A stejně to tak bylo. Při procházení nashromážděných komentářů se mi však v mysli vynořila otázka, jejíž odpověď mi zůstávala záhadou. Co kdyby to bylo doopravdy? Kdo by byl první? A koho bych kreslila? Hnána touhou po odpovědi s vědomím, že se jedná o věc, kterou mohu snadno zjistit, jsem tedy vyhlásila druhou "bleskovku", jejíž výherce nedostal žádný diplomek, ale obrázek snažící o zachycení jeho podoby. Pokračování příběhu už znáte. A jak to dopadne, neví ani sám velký meditující kaktus, ačkoli se na to ptal ožralého kocoura. Takže uvidíme.
.
A.

Narozeninová (!) bleskovka

15. dubna 2012 v 19:02 | Awia |  Rubbish
Tak jsem o rok starší. Zase. A nedělám si iluze - žádná skvělá narozeninová párty nebude. Nejspíš proto, že nejsem schopná něco takového zorganizovat. Letos jsem se navíc rozhodla sabotovat i tu malou komorní oslavu v rodinném kruhu. A dárky? Nebudou. Protože jsem nebyla schopná vymyslet to, co chci. Nejde o to, že bych nevěděla, po čem mé srdce touží. Bohužel jde však o věci, které za peníze prostě nekoupíte. Smůla... Tento fakt mi však nijak nebrání udělat radost někomu z vás, protože vím, co si (alespoň někteří) přeje. Tudíž zbystřete vážění spoluobčané, drazí spolublogovníci a tak dále a začtěte se do (některým) již známého textu, zaostřete své zraky na tato písmena, neboť právě tady a teď máte již potřetí jedinečnou příležitost, jak od mé skromné velikosti získat jedinečný (pseudo)portrét!

Jak na to? Jednoduše! Stačí jen rychle nadatlovat komentář pod tento článek. A protože mám dnes narozeniny, nevyhrává jen jeden, ale první tři z vás, kteří se přihlásí s vážným zájmem o obrázek.

Pravidla? Stále ještě platí... (1) Nesmí vám vadit můj styl kresby. Pochopitelně. Ukázky jsou k nahlédnutí níže. (2) Budu potřebovat vaši fotografii. A chcete-li, aby vaše totožnost zůstala utajena, tak se nemusíte bát - pro srovnání ji sem vážně dávat nebudu. Jen bych se ráda pokusila alespoň o vzdálenou podobu skutečnosti, kde bude figurovat něco víc, než jen podobná barva očí a přibližný odstín vašich vlasů. (3) Už dopředu se musíte smířit se skutečností, že můžete čekat opravdu dlouho. A vlastně se nemusíte dočkat vůbec. Ale opět se není čeho bát. Ono je mnohem pravděpodobnější, že dříve zapomenete vy, že jste po mně něco chtěli, než já, že vám mám něco načmárat. Takže asi tak. A teď ukázky...

Co bys chtěla k narozeninám? Tak honem, mluv! Pořád jen mlčíš, nic neříkáš...

13. dubna 2012 v 14:36 | Awia |  My dear diary I want to tell you what happend to me...
A je to tu zase. Tak jako každý rok se i letos pomalu ale jistě přibližuje onen den, kdy se něco málo po poledni poprvé nadechla jedna dušička a s křikem přivítala tento svět. Ta dušička už dávno není malá a tělo, ve kterém sídlí, bude mít již brzy dvacet let. Měla by to řádně zapít, a když už nebude slavit tento velký den, tak alespoň to, že tu vydržela tak dlouho. Ona ale stejně moc dobře ví, že nic takového nebude. Ona narozeniny neslaví. Protože nechce, a i když se snaží přesvědčit o opaku, stejně moc dobře ví, že to není pravda… Nezbylo už nic, jen jedna otázka, která na mě doléhá ze všech stran.
.
"Tak co bys chtěla?"
"Nevím."
"No tak, určitě tu něco je."
"Ale já teď nic nechci."
"Něco si přece musíš přát."
Bezradně pokrčím rameny.
"Taky bys nemusela dostat vůbec nic."
.
Možná by to tak bylo nejlepší. A ne, není o tom, že bych neznala odpověď. To jen toužím po věcech, které se koupit prostě nedají. Tak se mě pořád dokola ptají na to samé a já jim zas a znova odpovídám tím jedním slovem, které v sobě skrývá mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Nebo neříkám vůbec nic. Protože slova už jsou dávno zbytečná.
.
A.

Gabriella (pseudoportrét)

6. dubna 2012 v 23:52 | Awia |  Ateliér
Nomen ei est Gabriella, auctor blogi* gabriella15.blog.cz.
Tak co, dostanu teď slevu na fotky? Ne, to byl blbý vtip...

Gabriella (lineart)

5. dubna 2012 v 20:55 | Awia |  Rubbish
Mé kreslící nálady mají občas docela zajímavé vyústění. Tentokrát se mou obětí stala zcela neplánovaně Gabriella. Proč? Protože se mi chtělo...
Doufám, že se Gabriella nijak neurazí, že jsem si ji vybrala za modelkku. ^^'
.
Ta divná "špína" v obličejí není smetí na vašem monitoru, ale Awiin pokus o pihy...
.
A když přivřete oči a použijete svou představivost, tak je jí to i podobné! Ne, teď vážně... Já ji v tom doopravdy vidím. A když to při vybarvování moc nepokazím, tak ji v tom budu vidět i po dokončení obrázku. Zájemcům o obrázek pak připomínám, že další bleskovka vypukne přesně v polovině dubna v 19:02. ;)