Možná, že slunce přeci jen svítí. Možná jej nedokáži spatřit jen proto, že se skrývám pod mraky...

26. června 2009 v 13:01 | katHys |  My dear diary I want to tell you what happend to me...
A je to tu. Konec školního roku. Nyní již oficiálně, tedy alespoň pro mě. Nechtěla jsem psát o vysvědčení, ale co mi zbývá? Slíbila jsem to. Pár řádků mu tedy věnuji. Ale jen pár!

Jednalo se pouze o rutinu. Stejně všichni věděli, co dostali. Bylo pár takových, co se snažili tvářit překvapeně, avšak mne nepřesvědčili. Dokonce jsme měli i nějaké to vyznamenání. Nedělejte si iluze, já mezi ně nepatřila. Teď něco čísel a matematiky (brr ... jak já tento předmět nesnáším). Celkově jsem toto pololetí ulovila 0 pětek, stejný počet čtverek, avšak 4 dobré, 4 chlalitebné a ten zbytek (no schválně, kdo umí počítat), to jest 5, výborných. Na to, že jsem na základce mívala samé trošku změna. :D Ale nijak neklesám na mysli, protože můj původní plán, s kterým jsem na gypl šla, se zatím daří - to jest prolézt i když s odřenýma ušima. I přesto si tak říkám, že příští rok by to chtělo změnu. Některé trojky jsou nechtěné a vyloženě zbytečné.

S zahanbením (pouze hraným) musím přiznat, že patřím k té části naší třídy, co se zhoršila. I když třída se v průměru zlepšila. Jsem si toho vědoma a také plně přijímám onen fakt, že jsem pololetí od pololetí horší. Existuje však pár stálic, které se nemění, i když některé bych velmi ráda změnila. A jak bych si představovala své budoucí vysvědčení na konci třeťáku (a pokud možno tak i v pololetí)? Ježiši, já tu mluvím o třeťáku! Nechci, nechci, nechci! Bohužel musím. :( Ale jak mi někdo pořád říká, studovat tam nemusím. Jenže je tolik věcí, které mě do toho vyloženě nutí. Poslední dobou je tak málo chvilek, kdy si říkám, že se učím pro sebe. Ale to jsem zase někde jinde. Zpět k mému vysněnému vysvědčení ve třeťáku. Myslím, že bude sranda, pokud mi tento blog vydrží, srovnat, zda se mi to splnilo, či nikoli.

Český jazyk a literatura - ráda bych dvojku. Vím, že u našeho "milého" pana profesora na jedničku nemám. Bojovala jsem o ni i toto pololetí, ale bohužel - pravopis ve slohovce a diktát udělaly za své. Trojka z češtiny však vypadá hrozně. Ještě když to srovnáte s dvojkami z angličtiny a němčiny! Vážně začínám uvažovat nad tím, jaký že to je můj rodný jazyk. :D U jazyků bych si známky ráda podržela a tentokrát by nemusely být s odřenýma ušima.
Dalším jazykem je latina - zde se dostáváme k mojí lenosti. Kdybych nenachytala ty dvě pětky a čtverky... Vím, že mám na dvojku. Nebo možná i na jedničku, ale to bych se musela učit. Příští rok budu bojovat, protože já na to mám a jen tak se nevzdám!
Jedničky - ZSV (základy společenských věd), dějepis, biologie, hudebka a tělocvik, jsou více-méně stálice. Snad kromě dějepisu, kde jsem se zlepšila a doufám, že tento status vydrží až do konce. Ten předmět mě nějak baví. U ZSV a biologie je to pomalu samozřejmost i přes to, že se do nich téměř neučím. Nedělejte si však iluze o to, že biologie je můj oblíbený předmět. Jsem vcelku ráda za to, že nemáme laborky.
Zeměpis bych mohla taky vypracovat na jedničku, když už jsem se tak snažila, ale nezadařilo se no. Hlavně díky tomu, že jsem asi tři písemky nepsala. Mám to v plánu stejně jako spravit si tu pitomou fyziku na dvojku. Dal mi za tři, ale oprávněně. Poslední opravné testy jsem vážně podělala. Neměl mi dávat písemku s příklady. Na počítání mě neužije.
Jako poslední jsou mé snad nejméně oblíbené předměty. Matematika - chvalitebná, což se divím. Počítala jsem s trojkou a chemie - dobrá. Prý jsem mohla mít dvojku. Tuplem! Nejen, že tento předmět absolutně nechápu, ale já navíc nejsem ani na našrocení zpaměti. A piště si pak písemku na prvky a jejich sloučeniny, když k jednomu máte čtyři a půl stránky...

Ale ke známkám dost. Je mi docela líto, že některé tváře přes léto pravděpodobně neuvidím, ale kdo ví, jak se to ještě nakonec vyvrbí. Jen mne mrzí to, že náš vztah se Z. (nejlepší kamarádka) poněkud uvadá. Je mi z toho nanic. Ale když ona má neuvěřitelnou sílu zkazit mi pokaždé náladu. Tu svou pochmurnost přenese na mne a já pak mám zkažený celý den. Jenže když nejsme ve škole, je všechno v pohodě. Dokážem se bavit o čemkoli, vtipkovat, smát se. Budu ji k sobě muset pozvat... nechtěla bych ji ztratit.

Nakonec ale veselejší téma. Prý má být hezky (jupí, konečně se půjdu opalovat a pořádně ohřát na sluníčku) a taky mám doma Photoshop! Jupí! A už jede. Poté, co jsem se ho snažila nainstalovat sama (neúspěšně), jsem si na pomoc raději zavolala známého a ten mi to všechno zařídil. Dokonce i češtinu tam mám, což mi práci hodně usnadňuje - sice se v něm absolutně nevyznám, ale alespoň vím, kde co je (i když nevím co to je). Ale popravdě jsem se vedle něj cítila jako naprostý debil. Asi to bude těmi mými šileně vysokými znalostmi ohledně počítačů (kdo tam cítil tu ironii?). A dnes jsem v něm zkoušela tablet. Lidičky, blýská se na lepší časy! Zjistila jsem, že psát v něm je o hodně jednodušší, než ve PhotoFiltre. Takže se těšte. Nechci nic zakřiknout, ale už mám něco rozdělané. Snad mě to nepustí, nebo se nad tím dřív nenaštvu, že mi nejdou rovné čáry! ;)

Užíjte si prázdniny, jak jen to jde!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara | Web | 26. června 2009 v 13:23 | Reagovat

Gratuluji k vysvědčení, a i přestože si myslíš, žes mohla být lepší, i tohle je úspěch, takže buď na sebe pyšná!
:-)
My máme vysvědčení až v úterý, takže si ještě počkáme.
Ehm, nějak jsem neuchopila co je to ten tablet a s tím photospem ti maličko závidím (nedělám to nějak často?), jsem zvědavá co na nás vychrlíš.
A přeji hezké prázdniny a ať se to mezi tebou a tvoji kamarádkou urovná

2 Pistynka | Web | 26. června 2009 v 13:33 | Reagovat

Závidím, že máš vysvědčení už dnes... teda ne to vysvědčení, ale že už nemusíš v pondělí a útarý do školy. Naše škola musí být prostě vzorná a "učit" až do úplného konce, tedy do 30.6. :-(. Gratuluju k jedničkám a dvojkám a z trojek si nic nedělej...  :-)  
Jsem zvěděvá, jaký obrázky vytvoříš.
Příjemné a oddychové prázdniny a uzavření neshod s kamarádkou..  :-)

3 Kikulka | Web | 26. června 2009 v 17:56 | Reagovat

No na gympl to není špatné.Já vím, že příští rok bude docela i možná katastrofa.Určitě se zhorším a navíc nové prostředí, lidi, které vůbec netnám.Doufám,že to přežiju.JInak jsem si říkala kam včera ten (jak píšeš) ,,znamý" šel :-D .Potom jsem se dozvěděla ,že šel k vám.No jo :-)

4 Anyffe | Web | 26. června 2009 v 18:24 | Reagovat

gratuluju k vysvědčení, gratuluju k photoshopu, přeju ať ti to vyjde s těma známkama do budoucna a přeju ať se to srovná s tou tvou kamarádkou.

5 Awia - admin(ka) | E-mail | Web | 26. června 2009 v 18:53 | Reagovat

[1]: Polgara: Já jsem ráda, že jsem prolezla! Ale ty dvě trojky byly doopravdy zbytečné.  :-?
Tak to pevné nervy. Já jsem ráda, že to mám za sebou.
Tablet je ... jak bych to řekla ... něco jako náhražka myši. Hojně se využívá při kreslení na počítači. Máš takovou desku a k tomu speciální pero a tím "kreslíš" po té desce a přenášíš do počítače. No, asi se to moc pochopit nedá, ale snaha byla. Jestli někde najdu lepší přirovnání, tak ho sem pisnu  ;-) .
Děkuji za přání a upřímně doufám, ať do dobře dopadne.

[2]: Pistynka: Další chudák na obzoru. Pevné nervy a hezké výzo.  :-P Díky.

[3]: Kikulka: Stresy bych z toho nedělala. Sice jsem si nižší gympl nezažila, ale prvák byl vážně pohodička. Nic moc změna oproti základce. Ale ve druháku jsem poněkud narazila ... ehm.  :-D No jo, já jak sem byla u vás, tak prý, že má dámskou návštěvu. Nejraději bych v ten moment vraždila a aby toho nebylo málo, tak jsem si pak vyslechla přednášky ze strany mámy. To se můžu jít rovnou zahrabat!

[4]: Anyffe: Díky za všechna přání, co jsi mi napsala!  :-D

6 Smilesy | Web | 26. června 2009 v 19:14 | Reagovat

Tak to gratuluji! Hezké vysvědčení.;)
Snad tedy splníš své předsevzetí.:)
Ty máš PS? Tak to se v něm nauč, ať ti to jde!:)

7 Zmražená Opice | Web | 26. června 2009 v 19:57 | Reagovat

Ty máš z dějepisu jedničku? Já trojku, jako jedinou... Ale stejně je to hodně nespravedlivý, polovinu třídy zkoušela ohlášeně (věděli, kdy budou a z čeho), někoho vyzkoušela i podruhé (když se dobrovolně nechal), ale mě vyzkoušela neohlášeně a slíbila mi, že mě vyzkouší ještě jednou, ale najednou změnila názor a nevyzkoušela mě.. potvora :D Ale já na děják prostě nejsem, dělá mi hrozny problémy naučit se nějakejch dvacet stran, když mě to vůbec nezajímá a nebaví mě to...

8 M.I.M.A | Web | 27. června 2009 v 9:25 | Reagovat

No jo, nemusí mít každý skvělé známky. Pokud nemáš čtyřku, pak je to super vysvědčení.
Já vím, mě se to říká, když budu mít nejspíš jednu dvojku a jinak jedničky, ale je to taky o štěstí ...
Jinak ti přeju krásné prázdniny. Já jdu do školy ještě v pondělí a v úterý, ale pak už se taky budu moct radovat z prázdnin ...

9 Awia - admin(ka) | E-mail | Web | 27. června 2009 v 15:02 | Reagovat

[6]: Reagovat: Děkuju.  :-) Doufám,že jo. A snad se v PS někdy naučím. Zatím jsem to zkoušela, ale než najdu to, co chci, tak mezi tím udělám milion jiných věcí, kterými celou svou dosavadní práci odepíšu do patřičných mezí...  :-D

[7]: Zmražená Opice: Já se do dějepisu ani nemusím moc učit. Jenom letopočty, jinak je to v pohodě. Dobře se mi to pamatuje, protože všechno tak nějak závisí na všem a protože ten udělal tamto, tak ten pak udělal tamto a kvůli tomu bylo toto. Jako pohádka, kterou pak akorát odvykládáš. Ale než jsem si zvykla na ten její přístup, kde ta největší volovina je ten nejpodstatnější fakt, tak ty moje známky zas tak valné nebyly. A stejně jsem musela ke konci zabojovat, páč jsem si to potom jednou písemkou pohnojila. Ale každému jde něco jiného a podobný případ jako máš ty, jsem měla s fyzikou. Prostě jsen neměla smůlu...

[8]: M.I.M.A: Jo na základce to bylo jiný. To jsem měla dvojku jenom jednou, nebo dvakrát.  :-D A taky bych si za trojky asi nadávala, ale gymlp mi naprosto změnil pohled na věc. Taky jsem tam lezla s tím, že se můj průměr o hodně změní.
Přeji ti, ať úspěšně přetrpíš ty dva dny a tu dvojku nakonec nedostaneš.

10 Yasmin | Web | 29. června 2009 v 7:15 | Reagovat

Já už nevím, co mám dělat.. Vždycky si můžu přečíst tu celou tvojí slohovku, ale pak nevím, co vlastně sem napsat.
Myslím, že to tvoje vysvědčení ještě není tak hrozný, na to, že jsi na střední.. A celkem se divím, že máš z češtiny trojku, vždyť sem píšeš pez chyb (tak někdy ti něco ujede, no :D).... Jinak závidím ti tělák, my máme takovýho fanatika, kterej dá jedničku jen těm nejlepším, ostatní máme dvojky nebo trojky   :-(

11 Awia - admin(ka) | E-mail | Web | 29. června 2009 v 10:15 | Reagovat

[10]: Yasmin: Psát nemusíš nic, ale jsem ráda, že jsi se ozvala. To vždycky potěší.  :D
K té češtině - ono to bude češtinářem. Já vím, že se na učitele vymlouvá většina lidí, ale tak, když se celé třídy zeptá, jestli jsme někdy viděli test udělaný tak, aby z něj každý dostal jedničku, tak se ani nediv, že má polovina třídy čtverku. Ty jeho testy jsou vážně na palici a když pak ještě strhává body za to, že máš jméno a příjmení, místo příjmení a jméno ... škoda slov.
Na tělák zas máme naši "milovanou" učitelku u níž se docela divím, že mi tu jedničku dala, ale jsem ráda. Má ke mě setjné sympatie jako já k ní.  8-) Trojku jsem z TV už dlouho neivděla a docela vás lituji. Nechtěla bych. Ale našli se u nás tací, kteří byli neklasifikování z TV a jen díky tomu nedotali vysvědčení. Důvod - učitelka si je zapoměla zapsat, že přišli a teď prý mají vysokou absenci. U kámošky nechápu, kde to vzala, když na TV chodila stejně jako já...

12 Kitty | Web | 29. června 2009 v 11:51 | Reagovat

Stydím se, máš o dost lepší známky než já  8-) Ono mít lepší známky než já není zas tak složité...
Vysvědčení mě teprve čeká... zítra. Ale žádné překvapení to nebude, ani omylem :-D
Photoshop jsem taky chtěla, ale... no to je jedno :-D Užij si ho :-D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.